مکاشفه ۴: ۹ – ۱۱

۹ هنگامی‌ که‌ این‌ موجودات‌ زنده‌ به‌ آنکس‌ که‌ بر تخت‌ نشسته‌ بود و تا ابد زنده‌ است‌، جلال‌ و حرمت‌ و سپاس‌ فرستادند، ۱۰ آن‌ بیست‌ و چهار رهبر نزد او سجده‌ نمودند و او را که‌ تا ابد زنده‌ است‌، پرستش‌ کردنـد، و تاجهـای‌ خـود را پیش‌ تخت‌ او انداختـه‌،

۱۱ این‌ سرود را خواندند: “خداوندا، جلال‌ و حرمت‌ و قدرت‌، برازنده‌ توست‌؛ زیرا تو آفریننده‌ تمام‌ موجودات‌ هستی‌ و همه‌ چیز به‌ اراده‌ تو بوجود آمد.”

در سراسر کلام خدا ما مکرراً به پاداشی به نام، “تاج” بر می‌‌خوریم.

از شما دعوت می‌‌کنم تا به اتفاق با این، “پاداش ابدی” یا همان تاج، که هدیٔه عیسی مسیح به ما در صورت داشتن یک زندگی پیروزمند مسیحی و رابطه‌ای مستمر و نزدیک با او می‌‌باشد بیشتر آشنا گردیم.

۱ – تاج پیروزی

برای داشتن یک زندگی مسیحی پیروزمند، ما می‌‌بایستی همانند یک ورزشکاری که برای مسابقات المپیک خود را آماده می‌‌سازد، با اراده – مقاوم و کوشا باشیم.

در قدیم، قهرمانان ورزشی در صورت پیروزی در مسابقات المپیک، یک تاج دایره شکل که از برگی به نام، “برگ بو” و یا، “برگ غار” ساخته شده بود، بر سرشان نهاده می‌‌شد.

طبیعتا چون این تاج از برگ درختی ساخته شده بود، عمر چندانی نداشت و پس از مدتی خشک شده و از بین می‌‌رفت.

ولی‌ وقتی ما تاج خود را به خاطر ایمان به مسیح، سخت کوشی در داشتن یک زندگی پاک و عاری از گناه و همینطور، وفاداری در راه خدمتی که او به ما سپرده دریافت می‌‌کنیم، آن تاجی است پایدار و ابدی.

۱قرنتیان ۹: ۲۵ – ۲۷

۲۵ یک ورزشکار برای کسب موفقیت در مسابقات از چیزهای بسیاری چشم پوشی می کند و تمرینهای سختی انجام می دهد. او برای بدست آوردن جایزه ای فانی ، چنین زحماتی را متحمل می شود، ولی ما برای پاداش آسمانی کوشش می کنیم ، که هرگز از بین نخواهد رفت . ۲۶ به همین دلیل ، من مستقیم و با اطمینان بسوی خط پایان مسابقه می دوم ؛ همچون مشت زنی هستم که از هر ضربه مشتش برای پیروزی استفاده می کند، نه مانند کسی که به سایه اش مشت می زند. ۲۷ من مثل یک ورزشکار با تمرینهای سخت ، بدنم را آماده می کنم ، و آنقدر بر آن سخت می گیرم تا آن کاری را انجام دهد که باید بکند، نه آنچه را که می خواهد. اگر چنین نکنم می ترسم پس از آنکه دیگران را برای شرکت در مسابقه آماده کردم ، خودم آماده نباشم و از شرکت در مسابقه محروم گردم .

۲ – تاج شادی و افتخار

کلام خدا به ما می‌‌آموزد، افرادی را که ما با کمک روح القدس به سوی مسیح و نجات و رستگاری که در فیض اوست هدایت نموده ایم، موجب شادی و افتخار ما می‌‌گردند.

۱تسالونیکیان ۲: ۱۸ – ۲۰

۱۸ به همین منظور بسیار مایل بودیم نزد شما بیاییم ، و من ، پولس ، بارها سعی کردم بیایم ، اما شیطان مانع شد. ۱۹ زیرا امید و شادی و افتخار ما در زندگی ، فقط شما هستید. بلی ، این شما هستید که به هنگام بازگشت مسیح ، در حضور او باعث خوشحالی ما خواهید شد. ۲۰ شما نشان پیروزی و شادی ما می باشید.

تصور آن شادی را بنمأیید که از ملاقات و گفتگوی افرادی در بهشت که شما به سوی مسیح هدایت نموده و موجب رشد روحانی شان، در طول حیات زمینی خود بوده ا اید.

۳ – تاج داشتن یک زندگی پاک و بی‌ گناه

داشتن یک زندگی پاک و بی‌ گناه در این دنیا آسان نیست.

اما پاداشی بس عظیم در انتظار کسانی است که با کمک روح القدس، بر وسوسه‌ها و مشکلات این دنیا غلبه نموده و پاک و بی‌ گناه زیسته اند.

به عنوان ایمانداران به مسیح، این گونه زندگی باید سر مشق ما در رسیدن به آن تاج باشد.

۲تیمو تاوس ۴: ۵ – ۸

۵ اما تو در همه شرایط استوار بایست ، و از زحمت دیدن در راه خداوند نترس . مردم را بسوی مسیح هدایت کن و وظایف خود را بی کم و کاست انجام بده . ۶ این سفارشها را می کنم چون شاید دیگر نتوانم نزد تو آمده ، کمکت نمایم . وقت رحلت من فرا رسیده و بزودی راهی آسمان خواهم شد. ۷ من برای خداوندم با دل و جان مبارزه کرده ام و نسبت به او وفادار مانده ام . اکنون دیگر مسابقه به پایان رسیده و وقت آنست که استراحت کنم . ۸ حال ، تاجی در آسمان انتظار مرا می کشد، تاجی که خداوند ما مسیح ، آن داور عادل ، در روز بازگشت خود به من عطا خواهد فرمود؛ اما نه فقط به من ، بلکه به تمام کسانی که با زندگی شان نشان می دهند که مشتاقانه منتظر بازگشت او هستند.

۴ – تاج حیات

دل شکستگی و درد و رنج همیشه در این دنیا وجود خواهند داشت.

اما ما باید استوار و پایدار به امید پیروزی بر همهٔ مشکلات، دست در دست روح القدس، روزانه زندگی کنیم.

در حقیقت، تحمل و پایداری در ایمان به محبت و حضور مسیح در مشکلات و مصیبت‌های زندگی است که موجب رشد روحانی ما می‌‌گردند.

اگر امروز شما در دریایی از مشکلات و رنجها به سر می‌‌برید، بدانید که او شما را تنها رها نکرده است.

مسیح، تاج حیات را حتما به شما عطا خواهد فرمود.

یعقوب ۱: ۱۲

۱۲ خوشابه حال کسی که آزمایشهای سخت زندگی را متحمل می شود، زیرا وقتی از این آزمایشها سربلند بیرون آمد، خداوند تاج حیات را به او عطا خواهد فرمود، تاجی که به تمام دوستداران خود وعده داده است .

سوال اینجاست که، بعد از دریافت تاج‌های خود در بهشت، با آنها چه خواهیم کرد؟

کلام خدا در مکاشفه ۴: ۱۰ به ما نشان می‌‌دهد که ما تاج‌های خود را در پیش تخت مسیح خواهیم نهاد.

مکاشفه ۴: ۱۰

۱۰ آنگاه‌ آن‌ بیست‌ و چهارپیر می‌افتند در حضور آن‌ تخت‌نشین‌ و او را که‌ تا ابدالاباد زنده‌ است‌ عبادت‌ می‌کنند و تاجهای‌ خود را پیش‌ تخت‌ انداخته‌، می‌گویند: ۱۱ ”ای‌ خداوند، مستحقی‌ که‌ جلال‌ و اکرام‌ و قوت‌ را بیابی‌، زیرا که‌ تو همه‌ موجودات‌ را آفریده‌ای‌ و محض‌ اراده‌ تو بودند و آفریده‌ شدند.”

بله – ما تاج‌های خود را به عنوان، تکریم و ستایش، از فیض، محبت، عطایای روحانی، نجات و رستگاریمان، به او تقدیم خواهیم نمود.

براستی که عیسی مسیح، شایستهٔ تاج‌های ماست.

چرا که او خود ما را قادر به کسب این تاج‌ها نموده است.

*************************************************************************

آیا به عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده شخصی خود اعتماد کرده اید؟

آیا مشتاق داشتن یک رابطه شخصی با کسیکه شما را خلق فرموده و همواره دوست میدارد می باشید؟

برای شروع رابطه ای شخصی با خالق پر محبت خود می توانید اینگونه شروع کنید:

پدر آسمانی، من اعتراف می کنم که گناهکارم و احتیاج به بخشش تو دارم .

من ایمان می آورم که عیسی مسیح تاوان گناهان مرا با مرگ داوطلبانه خود بر روی صلیب تماما پرداخت. من احتیاج به فیض تو دارم .

قلب و زندگی ام را به تو تقدیم می کنم، به من نشان بده چگونه برای تو زندگی کنم.

به خانواده خداوند خوش آمدید!

لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات محترمتان را به وسیلهٔ:

info@radioaramesh.org

radioaramesh@shaw.ca

با ما در میان بگذارید.

پایان