انجیل متی ۱۶: ۲۴

۲۴ آنگاه عیسی به شاگردانش گفت: «هر که می‌خواهد مرید من باشد، باید خود را فراموش کند و صلیب خود را برداشته، مرا پیروی کند.

دوست گرامی من، آیا در حال حاضر در شرایطی زندگی می‌‌کنی که بهترین خواست خداوند برای شما نیست؟

آیا دارید با نتیجهٔ نا خوش آیند و دردناکِ تصمیمات خودخواهانه دست و پنجه نرم می‌‌کنید و در این اندیشه هستید که؛ “آیا خداوند دوباره به شما کمک خواهد کرد؟”

در این اندیشه که؛ “چه زمانی خداوند شما را از این شرایط دردناک نجات خواهد داد؟”

دوست عزیز، با وجود این که خداوند در اوج فیض و محبتش برای شما، بسیار مایل به دادن حکمت و هر چیز دیگری که شما برای رهأیی از این شرایط دشوارتان نیاز دارید می‌‌باشد، ولی‌ او در حکمت الهی خود صبر می‌‌کند، تا شما در شرایط مناسبِ دریافت خواست و حکمت او قرار بگیرید.

به عبارتی دیگر، خداوند اجازه می‌‌دهد شما در آن شرایط باقی مانده تا زمانی که مطمئن گردد که حال شما به راستی مایلید تا به وی گوش سپرده و اراده الهی او را همان گونه که به شما می‌‌گوید انجام دهید.

لطفاً دقت بفرمایید،

خداوند ما عیسی مسیح خود را به طور کامل در اختیار شاگردانش قرار داده بود، اما شاگردان این حق انتخاب شخصی را داشتند که او را برگزیده، پیروی نموده و اوامرش را اطاعت کنند یا نه‌.

کلام خدا بارها و بارها به ما یاد آور می‌‌شود که بسیاری سخنان نجات دهنده را شنیدند، ولی‌ بدون پذیرش او، عوض نشدند و به زندگی گذاشته خود باز گشتند.

اما شاگردان که با تمام وجود به عیسی مسیح ایمان آوردند، و زندگی خود را به او تقدیم نمودند و رهبری او را در زندگی خود پذیرا شدند، تغیرات شگرفی را در شخصیت و زندگی خود تجربه نمودند.

دوست من، شما هم امروز از همین موهبت و حق انتخاب شخصی برخوردار می‌‌باشید.

با توجه به آموزه‌های کلام خدا، و درس آموختن از زندگی کسانی که به خدا ایمان داشته و او را اطاعت نمودند، و کسانی که وی را نپذیرفتند و اطاعت نکردند، شایسته و عاقلانه است تا خودتان را کاملاً به خداوند تقدیم کنید.

مطمئن باشید که خدای مهربان و دانای مطلق ما، در هر شرایط و موقعیتی که هستید شما را با آغوش باز پذیرا می‌‌باشد.

بله، به آغوش پدر مهربان آسمانی بشتاب و حاضر باش تا ارادهٔ الهی وی را در زندگی خود به نحو احسن انجام دهید.

مطمئن باش که خداوند برای تبدیل قلب و زندگی شما، و مبدل گردانیدن آنها به آن‌ قلب و زندگی که خواست اوست عمل خواهد نمود.

بعد از تقدیم زندگی خود به خداوند، او کار تبدیل قلب و شخصیت شما را آغاز خواهد فرمود و تغییر به تدریج به وقوع خواهد پیوست.

بعضی از این تغیرات برای شما دردناک خواهند بود و بعضی دیگر هم خوش آیند و دلپذیر.

ولی‌ تمام تغیراتی که خداوند در شما و شرایط زندگی شما بوجود می‌‌آورد، با هدف و حکمت بی‌ پایان الهی او می‌‌باشند و حتماً منظور خاص و مقدسی را به انجام می‌‌رسانند.

با خدا در اجرای اهداف الهیش در زندگی خود همکار باش.

با هم دعا‌ کنیم.

پدر آسمانی، من به ارادهٔ تو برای زندگیم حق تقدم می‌‌دهم و آن را کاملاً می‌‌پذیرم.

به من کمک کن‌ تا در تغیراتی که می‌‌خواهی در من و زندگی من بوجود آوری با تو همکار و همگام باشم.

از هر تغیری در من برای جلال نام خودت استفاده کن.

در نام عیسی مسیح دعا‌ می‌‌کنم، آمین.

کوروش باقری