دوست من، زندگی در این دنیای سقوط کرده‌ی پر گناه، به روش‌های بسیاری سعی در نگران کردن ما داره.

حالا به این بغرنجِ جهانی – گرایش فکر انسانی خودت را هم که، دائم دنبال این جواب میگرده که؛ “وای – اگر اینطور شد چی‌؟” و یا، وای – اگه اونطور نشه چی‌؟” اضافه کنی، آتش نگرانی‌های خودت را شعله ور تر می‌‌کنی!

عزیزان، شیطان، از نگرانی درون شما استفاده می‌‌کنه تا تیر‌های شک، سردر گمی، و دلواپسی خودش را به طرفتون پرتاب کنه.

شیطان همچنین از نگرانی شما استفاده میکنه؛ تا توجه شما را – بر روی شرایط به ظاهر لاینحلتون نگه داره و نه بر روی خدای قادر مطلقِ مهربان و وفادارتون که همیشه همراه شماست.

دوستان، رهأیی از نگرانی زمانی برای ما امکان پذیره که، “به حقیقتِ سیرت و ذات خدا بیندیشیم و نه این که چی‌ موجب نگرانی ما شده.”

توجه و تمرکز بر روی کلام خدا و این که او براستی کی هست، نگرانی شما را با آرامش عوض می‌‌کنه.

از هر چه که بگذریم، شما در ایمانتان به عیسی مسیح به عنوان یگانه منجی، حال فرزند خواندهٔ خداوند هستید.

حال، خود خداوند، پدر آسمانیتان، محافظ، هادی، و مهیا کننده برایتان است.

پس دیگه با این وجود، چرا نگرانی؟

خداوند در کلامش به شما می‌‌فرماید:

اشعیا ۲۶: ۳ – ۴

۳ ای خداوند، تو کسانی را که به تو توکل دارند و در عزم خود راسخند در آرامش کامل نگاه خواهیداشت. ۴ همیشه بر خداوند توکل کنید؛ او جانپناه جاودانی ماست!آمین.

فیلیپیان ۴: ۶ – ۷

۶ برای هیچ چیز غصه نخورید؛ درعوض برای همه چیز دعا کنید و هر چه لازم دارید به خداوند بگویید و فراموش نکنید که برای جواب دعاها، از او تشکر نمایید. ۷ اگر چنین کنید، از آرامش خدا بهره‌مند خواهید شد، آرامشی که فکر انسان قادر به درک آن نیست. این آرامش الهی به فکر و دل شما که به عیسی مسیح ایمان آورده‌اید، راحتی و آسایش خواهد بخشید. آمین.

کولسیان ۳: ۱۴ – ۱۵

۱۴ مهمتر از همه، بگذارید محبت هادی زندگی شما باشد، زیرا محبت عامل همبستگی کامل مسیحیان است. ۱۵ بگذارید آرامشی که مسیح عطا می‌کند، همواره بر دلهای شما مسلط باشد، چون همه ما باید مانند اعضای یک بدن، در هماهنگی و صفا زندگی کنیم. در ضمن، همیشه شکرگزار باشید. آمین.

فیلیپیان ۴: ۱۹

۱۹ خدا نیز به سبب جانبازی عیسی مسیح، تمام احتیاجات شما را با ثروت شکوهمند خود، رفع خواهد نمود. آمین.

۱پطروس ۵: ۶ – ۷

۶ پس اگر خود را زیر دست نیرومند خدا فروتن سازید، او در زمان مناسب شما را سرافراز خواهد نمود. ۷ بگذارید خداوند بار تمام غصه‌ها و نگرانیهای شما را به دوش گیرد، زیرا او در تمام اوقات به فکر شما می‌باشد. آمین.

انجیل متی ۶: ۳۱ – ۳۴

۳۱و۳۲ پس غصه خوراک و پوشاک را نخورید. چون بی ایمانان درباره این چیزها دائماً فکر می‌کنند و سخن می‌گویند. شما با ایشان فرق دارید. پدر آسمانی شما کاملاً می‌داند شما به چه نیاز دارید. ۳۳ اگر شما قبل از هر چیز، به ملکوت و عدالت خدا دل ببندید، او همه این نیازهای شما را برآورده خواهد ساخت. ۳۴ «پس غصه فردا را نخورید، چون خدا در فکر فردای شما نیز می‌باشد. مشکلات هر روز برای همان روز کافی است؛ لازم نیست مشکلات روز بعد را نیز به آن بیفزایید.» آمین.

رومیان ۸: ۵ – ۶

۵ آنانی که عنان زندگی خود را بدست طبیعت کهنه‌شان می‌دهند، چیزی جز ارضای شهوات خود نمی‌جویند. اما آنانی که تابع روح خدا هستند، اعمالی را بجا می‌آورند که خدا را خشنود می‌سازد. ۶ اگر از روح خدا پیروی کنیم، حیات و آرامش نصیبمان می‌گردد؛ اما اگر از طبیعت کهنه خود پیروی کنیم، چیزی جز مرگ و هلاکت بدست نخواهیم آورد. آمین.

مزمور ۹۱: ۱ – ۴

۱ آنکه به خـدای قادر مطلق پناه می‌بـرد، زیر سایه او در امان خواهد بود. ۲ او به خداوند خواهد گفت «تو پناهگاه و خدای من هستی. من بر تو توکل دارم.» ۳ خداوند، تو را از هر دام خطرناک و بیماری کشنده خواهد رهانید. ۴ او تو را در زیر بالهای خود خواهد گرفت و از تو مراقبت خواهد کرد. وعده‌های امین او برای تو چون سلاح و سپر می‌باشد. آمین.

فیض و آرامش عیسی مسیح همواره با شما.

کوروش باقری