سلام عزیزان، از شما دعوت می‌‌کنم تا برای شناختِ واقعیت در موردِ زمان هایی که ما “نگران” هستیم، در کلامِ خدا مطالعهٔ کوتاهی داشته باشیم. دوستِ خوبِ من، زندگی در این دنیای سقوط کرده در گناه، می‌‌تونه از طریق‌های بی‌ شماری احساسِ نگرانی در ما بوجود بیاره. به علاوهٔ این، چنانچه ما هم به این طریق‌های بی‌ شمارِ دنیا برای بوجود آوردنِ نگرانی در ما “اگرهای” خودمون را هم اضافه کنیم، در این صورت به افزایشِ نگرانی در خودمون کمک کرده ایم.

متاسفانه بسیاری از ما یک عادتِ نا پسندی داریم.

این عادت که، حتی وقتی هیچ دلیلی برای نگران بودن نداریم، خودمون شروع به پیدا کردنِ دلایلِ تخیلی برای نگران شدن می‌‌کنیم.

بعد از اون، طولی نمی کشه که شروع می‌‌کنیم با تمرکز داشتن بر همون دلایلِ تخیلی ساخته و پرداختهٔ خودمون آرامشمون را از دست بدیم.

افکارِ کاذبِ ذهنِ ما شروع به حمله به آرامشِ درونمون می‌‌کنند و این دروغها را به ما می‌‌گند که؛ اگه اینطور بشه چی‌؟

و یا، اگه اونطور نشه چی‌؟

وقتی به قولِ ما فارسی زبانان، کلاهِ خودمون را قاضی می‌‌کنیم، باید بپذیریم که بسیاری از نگرانی‌های ما؛ پایه و اساسِ منطقی ندارند.

بیشترِ نگرانی‌های ما، به دلیلِ قادر نبودن به پاسخ دادن به چرا‌های کاذبی هست که خودمون برای خودمون بوجود آورده ایم.

دوستِ خوبِ من، شیطان دشمنِ اصلی ما ایماندارانِ به عیسی مسیح، از “نگرانی” همانندِ حربه و وسیله‌ای بسیار مفید برای متزلزل ساختنِ ایمان ما و خرابکاری کارِ خداوند در زندگیمون استفاده می‌‌کنه.

شیطان از نگرانی استفاده می‌‌کنه، تا در فکرِ ما شک و تردید بوجود بیاره.

شیطان همچنین از نگرانی استفاده می‌‌کنه، تا ما را دچارِ سر در گمی کنه و حسِ نا امنی درمون بوجود بیاره.

یکی از روش‌های بسیار موثرِ دیگه‌ای که شیطان برای رسیدن به اهدافِ شومِ خودش از اون استفاده می‌‌کنه اینه که؛ او سعی می‌‌کنه تا ما تمامی توجهمون بر روی شرایطی که می‌‌تونند به نوعی موجبِ بوجود اومدنِ نگرانی در ما بشند متمرکز نگه داره و از خداوند و وفاداری او نسبت به ما دور.

عزیزان، اگه شما به عیسی مسیح به عنوان خداوند و منجی خودتون ایمان دارید، مجبور نیستید تا زود بترسید، نگران بشید و در نگرانی بسر ببرید.

شما که یک ایماندارِ به عیسی مسیح هستید، می‌‌تونید افکارِ پاک و خدا پسندانه‌ای داشته باشید و از چرا‌های کاذبی که گاهی ذهنِ انسانی خودتون و یا گاهی شیطان سعی در تحمیلِ اونها به شما دارند، خودتون را محفوظ نگه دارید.

شما که یک ایماندارِ به عیسی مسیح هستید؛ از این موهبتِ بی‌ نظیر بر خوردار شده اید تا با کمک و هدایتِ روحِ مقدسِ خداوند روح القدس که حال در شما بسر می‌‌بره، دروغ‌های شیطان را تشخیص بدید، فریب اونها را نخوردد و در آرامشِ الهی به زندگی خودتون ادامه بدید.

دوستِ خوبِ من، موثر‌ترین روش برای محافظت در مقابلِ نگرانی برای ما ایماندارانِ به عیسی مسیح اینه که؛ همیشه بر روی حقایقِ شخصیتِ واقعی خداوند، وفاداری و محبتِ او اعتماد و ایمانِ کامل داشته باشیم.

عزیزان، حفظِ اعتماد و ایمانِ قلبی کامل به شخصیتِ واقعیِ خداوند، به وفاداری او نسبت به ما و مطالعهٔ منظمِ کلام او هر گونه نگرانی را در ما ذوب می‌‌کنه و آرامشِ واقعی را در ما پایدار نگه می‌‌داره.

بیأیید به یاد داشته باشیم که ما تا روزی که زنده ایم، فرزندِ عزیزِ خداوند پدرِ آسمانی خودمان هستیم.

خداوندِ دانای مطلق، قادرِ مطلقِ همیشه در همه جا حاضر، که در ایمانمان به عیسیِ مسیح حال او پدرِ آسمانی ماست، از ما فرزندانِ عزیزِ خودش محافظت می‌‌کنه و برای هر نیازِ واقعی مان فراهم.

دوستِ خوبِ من، بیأیید به کلامِ خدا مراجعه کنیم تا او واقعیت‌های الهی خودش را در موردِ زمان هایی که ما نگران هستیم به ما یاد بده.

در کلامِ خدا، در فیلیپیان ۴: ۶ – ۷ می‌‌خوانیم:  ۶ برای هیچ چیز غصه نخورید؛ درعوض برای همه چیز دعا کنید و هر چه لازم دارید به خداوند بگویید و فراموش نکنید که برای جواب دعاها، از او تشکر نمایید.  ۷ اگر چنین کنید، از آرامش خدا بهره‌مند خواهید شد، آرامشی که فکر انسان قادر به درک آن نیست. این آرامش الهی به فکر و دل شما که به عیسی مسیح ایمان آورده‌اید، راحتی و آسایش خواهد بخشید. آمین!

باز در کلامِ خدا، در فیلیپیان ۴: ۱۹ می‌‌خوانیم: ۱۹ خدا نیز به سبب جانبازی عیسی مسیح، تمام احتیاجات شما را با ثروت شکوهمند خود، رفع خواهد نمود. آمین!

و باز در کلامِ خدا، در اولِ پطرس ۵: ۷ می‌‌خوانیم:  ۷ بگذارید خداوند بار تمام غصه‌ها و نگرانیهای شما را به دوش گیرد، زیرا او در تمام اوقات به فکر شما می‌باشد. آمین!

و باز در کلامِ خدا، در مزمورِ ۹۱: ۱ – ۴ می‌‌خوانیم:  ۱ آنکه به خـدای قادر مطلق پناه می‌بـرد، زیر سایه او در امان خواهد بود.  ۲ او به خداوند خواهد گفت «تو پناهگاه و خدای من هستی. من بر تو توکل دارم.»  ۳ خداوند، تو را از هر دام خطرناک و بیماری کشنده خواهد رهانید.  ۴ او تو را در زیر بالهای خود خواهد گرفت و از تو مراقبت خواهد کرد. وعده‌های امین او برای تو چون سلاح و سپر می‌باشد. آمین!

و باز در کلامِ خدا، در رومیان ۸: ۶ می‌‌خوانیم:  ۶ اگر از روح خدا پیروی کنیم، حیات و آرامش نصیبمان می‌گردد؛ اما اگر از طبیعت کهنه خود پیروی کنیم، چیزی جز مرگ و هلاکت بدست نخواهیم آورد. آمین!

همچنین در کلامِ خدا در رومیان ۸: ۳۸ – ۳۹ می‌‌خوانیم:  ۳۸ زیرا من یقین می‌دانم که هیچ چیز نمی‌تواند محبت مسیح را از ما باز دارد. نه مرگ، نه زندگی، نه فرشتگان و نه قدرتهای جهنم، هیچیک قدرت چنین کاری را ندارند. حوادث امروز و نگرانیهای فردا نیز قادر نیستند خللی در این محبت وارد کنند.  ۳۹ در اوج آسمان و در عمق اقیانوسها، هیچ موجودی نمی‌تواند ما را از محبت خدا که در مرگ فداکارانه خداوند ما عیسی مسیح آشکار شده، محروم سازد. آمین!

عزیزان، از شما دعوت می‌‌کنم تا در پایانِ این مطالعه در کلامِ خدا با او گفتگو کنیم.

خداوند، از تو سپاسگزارم که واقعیت را در موردِ زمان هایی که من نگران هستم به من یاد دادی.

خداوند، از تو سپاسگزارم که اگر چه من در این دنیای سقوط کرده در گناه بسر می‌‌برم ولی تو از من محافظت می‌‌کنی.

خداوند، از تو سپاسگزارم که به من کمک می‌‌کنی تا بتوانم دروغ‌های شیطان را تشخیص بدهم و فریب او را نخورم.

خداوند، از تو سپاسگزارم که از من همچون فرزندِ عزیزِ خودت محافظت می‌‌کنی و برای نیاز‌هایم مهیا.

خداوند، از تو سپاسگزارم که می‌‌توانم در موردِ هر نیازم با تو صحبت کنم و تو به من گوش می‌‌دهی.

خداوند، از تو سپاسگزارم که به خاطرِ جان بآزی فدکارانهٔ عیسی مسیح، و ایمانِ من به او، تو گناهانِ من را می‌‌بخشی، مرا به فرزند خواندگی بر می‌‌گزینی و با روحِ مقدست روح القدس همیشه با من هستی‌.

خداوند، از تو سپاسگزارم که همیشه به فکر من هستی‌ و من می‌‌توانم بارِ تمامِ غصه‌ها و نگرانی‌هایم را به تو بدهم.

خداوند، از تو سپاسگزارم که پناهگاه و خدای من هستی‌ و از من محافظت می‌‌کنی.

خداوند، از تو سپاسگزارم که در پیروی من از روحِ تو، تو به من حیاتِ ابدی و آرامشِ الهی ات را عطا می‌‌فرمأیی.

خداوند، از تو سپاسگزارم که هیچ چیز نمی تواند مانعِ محبتِ تو به من بشود.

خداوند، من تمامِ وجودم را به تو تسلیم می‌‌کنم؛ به من کمک کن تا هر روزه تو را بهتر بشناسم و در ارادهٔ خاصِ تو زندگی کنم.

در نام عیسی مسیح دعا می‌‌کنم، آمین!

نویسنده کوروش باقری

******************************************************************************************

دوستِ خوبِ من، آیا به عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده شخصی خود اعتماد کرده اید؟

آیا مشتاق داشتن یک رابطه شخصی با کسی که شما را خلق فرموده و همواره دوست میدارد می باشید؟

برای شروع رابطه ای شخصی با خالق پر محبت خود می توانید اینگونه شروع کنید:

پدر آسمانی، من اعتراف می کنم که گناهکارم و احتیاج به فیض و بخشش تو دارم!

من ایمان می آورم که عیسی مسیح تاوان گناهان مرا با مرگ داوطلبانه خود بر روی صلیب تماما پرداخت.

من قلب و زندگی ام را به تو تقدیم می کنم، به نشان بده چگونه برای تو زندگی کنم.

در نامِ عیسی مسیح از تو درخواست می‌‌کنم، آمین!

به خانواده خداوند خوش آمدید!

لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات محترمتان را به وسیلهٔ ایمیلِ:

radioaramesh@shaw.ca

با ما در میان بگذارید.